Jak pierzemy Wasze dywany i tapicerki ?

Pranie dywanów i tapicerek – w jaki sposób ?

Przed rozwinięciem firmy zajmującej się praniem dywanów i tapicerek u klienta, bardzo długo analizowaliśmy, która metoda sprawdzi się najlepiej.
Wypożyczyliśmy różnego rodzaju sprzęty przeznaczone do tego celu i testowaliśmy na sobie i rodzinie :), tym sposobem zdecydowaliśmy się wprowadzić do naszej oferty pranie i czyszczenie dywanów i tapicerek metodą ekstakcyjną.

Metoda ekstakcyjna, ale co to jest ?

Czyszczenie ekstrakcyjne to metoda dogłębnego prania tapicerki meblowej, wykładzin, dywanów, czy tapicerki samochodowej.

Dokładniej polega najpierw na spryskaniu powierzchni specjalnym środkiem, który rozpuszcza brud, a następnie na oddesaniu go wraz z brudem. Metoda ta pozwala na dogłębne usunięcie brudu oraz zapachów jednocześnie eliminując ryzyko przemoczenia materiału.P

Metoda ta bywa nazywana również czyszczeniem natryskowo-ssącym. W odróżnieniu od innych metod (np. szamponowania) przy ekstrakcji stosuje się środki niskopieniące (my używamy proszków firmy Enzall i Karcher), które nie pozostawiają na tapicerce osadu. Dzięki temu materiał nie ulega szybszemu zabrudzeniu po jego upraniu.Metoda ekstrakcyjna polecana jest z racji małego występowania zjawiska wilgoci.

Czyszczenie ekstrakcyjne składa się z kilku faz:

 Odkurzenie czyszczonej powierzchni
 Dobór odpowiedniego preparatu w zależności od rodzaju pranego materiału i spryskanie nim czyszczonej powierzchni
 W zależności od potrzeb – przeszorowanie materiału, tak aby środek bardziej wniknął w głąb materiału i rozpuścił brud
 Oddesanie brudu wraz z środkiem przy użyciu odkurzacza Karcher
Na koniec odsysamy nadmiar wody z czyszczonej powierzchni

Metoda ekstakcyjna ma wiele zalet:

Bardzo duża skuteczność !
 Brak osadu po środkach chemicznych
 Brak konieczności odkurzania na sucho po czyszczeniu
Umiarkowany czas schnięcia oraz brak ryzyka osłabienia struktury materiału

czyszczenie tapicerki WejherowoW naszej pracy zaufaliśmy renomowanej firmie Karcher, ponadto dysponujemy preparatami do rozpuszczania brudu wiodących producentów : Karcher, Enzall, Tenzii

Czyszczona powierzchnia po skończonym praniu przy użyciu odkurzacza piorąco- ssącego jest lekko wilgotna. Czas całkowitego schnięcia wynosi zazwyczaj ok. doby, jednak uzależniony jest on przede wszystkim od stopnia w jakim był zabrudzony i długości włosia jaką posiada czyszczona powierzchnia, ale także od temperatury w danym pomieszczeniu. Czas prania dywanów i wykładzin w zależności od powierzchni wynosi ok godziny.

pranie dywanów i tapicerek

Przy wyborze metody ekstrakcyjnej ważne dla nas było, że jest to jedna z metod która  pozwala na walkę z roztoczami. Regularne pranie dywanów i tapicerek znacznie ogranicza ich wpływ na nasze organizmy !