Co z tymi roztoczami ?

 

 Co z tymi roztoczami ?

pranie dywanów i tapicerek

Roztocza są to mikroskopijne organizmy,są wszędzie tam, gdzie gromadzi się kurz domowy, zagnieżdżają się w kocach, zasłonach ale przede wszystkim materacach, dywanach i tapicerkach, które użytkujemy codziennie. pranie dywanów i tapicerek

Coraz więcej ludzi cierpi z powodu alergii na odchody wydzielane przez roztocza, które zwłaszcza jesienią i zimą stają się wyjątkowo uciążliwe ze względu na to iż ogrzewamy mieszkania i rzadko je wietrzymy – a wysoka temperatura to raj dla rozwoju roztoczy.

Pranie tapicerek Wejherowo 


Jedną z metod na walkę z roztoczami, która pozwoli na ograniczenie ich wpływu na nasze organizmy jest regularne pranie dywanów i tapicerek. Przy odpowiedniej pielęgnacji tapicerek i dywanów, nawet osoby z silną alergią są w stanie normalnie funkcjonować.

Z roztoczami można walczyć na dwa sposoby: systematycznie stosując domowe sposoby, oraz raz na jakiś czas wspomagając je z wykorzystaniem profesjonalnych metod jak np.  ekstrakcyjne pranie dywanów i tapicerek– która polega na spryskaniu powierzchni specjalnym środkiem, który rozpuszcza brud, a następnie na oddesaniu go wraz z brudem. Metoda ta pozwala na dogłębne usunięcie brudu a przy tym roztoczy i zapachów.

Łącząc domowe sposoby, czyli systematyczne wycieranie kurzu na mokro, mycie podłóg, solidne wietrzenie mieszkania i utrzymywanie niezbyt wysokiej temperatury z połączeniem profesjonalnego prania dywanów i tapicerek daje bardzo dobre wyniki w walce z roztoczami.

ozonowanie wejherowo

Ponadto walkę z roztoczami można wspomóc zabiegiem ozonowania – który polega na przetworzeniu przez specjalną maszynę – generator ozonu – tlenu O2 w ozon O3.  Ozon można uznać za 'środek dezynfekujący i bakteriobójczy’ dla zarazków czy grzybów, działający niszcząco na komórki roztoczy, neutralizuje szkodliwość kurzu a przy tym skutecznie zmniejsza objawy nieżytu nosa oraz łagodząc objawy astmy. W zależności od wielkości ozonowanego pomieszczenia zabieg trwa od kilku godzin do kilkunastu godzin.

Więcej o OZONOWANIU – KLIKNIJ – OZONOWANIE

pranie dywanów i tapicerek

110 thoughts on “Co z tymi roztoczami ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.